Mokri Dolac svjedočio sjajnom susretu: Posušje i Zrinjski podijelili bodove

Posušje ponovo iznenadilo fudbalere Zrinjskog

Detalj sa utakmice Posušje - Zrinjski. HŠK Zrinjski

29.10.2023

Fudbaleri Posušja i Zrinjskog su podijelili bodove u susretu u okviru 12. kola Premijer lige BiH, a utakmica je završena rezultatom 2:2.

"Plemići" su poveli već u 2. minuti kada je Bilbija iskoristio lošu rekaciju golmana domaće ekipe, da bi Posušje izjednačilo u 24. golom Marića nakon centaršuta iz slobodnog udarca.

Zrinjski je samo nekoliko minuta kasnije ponovo došao u prednost, kada je Ivančić pogodio, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je Ramić dobio crveni karton zbog udaranja Kamenara rukom u glavu.

Brzo to fudbaleri Posušja koriste i Begić u trećoj minuti sudijske nadoknade postiže gol za, ispostavit će se,  konačan rezultat.

U nastavku su obje ekipe imale svoje prilike, ali se rezultat nije mijenjao.

Zrinjski je prestigao Sarajevo na drugom mjestu Premijer lige, a nalaze se 6 bodova iza lidera, banjalučkog borca.

Posušje je sa ovim bodom došlo na 7. poziciju.