Ima li reprezentacija BiH napokon zamjenu za Džeku: Tabaković rešeta mreže kao od šale

Tabaković je postigao 14 golova ove sezone

Tabaković: Igra u nevjerovatnoj formi. Twitter

1.11.2023

Haris Tabaković, napadač berlinske Herte koji bi se trebao priključiti reprezentaciji Bosne i Hercegovine, nastavlja da pogađa za svoju ekipu.

Ovaj put je sa dva gola "počastio" Mainc u Kupu Njemačke, u pobjedi svoje ekipe rezultatom 3:0.

Herta je ušla u ovaj susret kao autsajder, ali Tabaković se potrudio da to ne znači apsolutno ništa kada sudija odsvira za kraj utakmice.

Fabijan Rese (Reese) je doveo berlinski klub u vodstvo u trećoj minuti sudijske nadoknade pogotkom sa bijele tačke.

Već poslije pet minuta igre u drugom poluvremenu Tabaković se upisuje u listu strijelaca. Također je realizovao penal.

Novopečeni "Zmaj" pogodio je za konačni rezultat 11 minuta kasnije.

Inače, Tabaković je ove sezone upisao već 14 postignutih golova u svim takmičenjima za Hertu.