Kakva ludnica, suze, crveni kartoni i šamari: Fluminense je prvak Južne Amerike

U finalu je savladao Boku Juniors nakon velike drame

Ludnica u Rio de Žaneiru - Avaz
+2

4.11.2023

Fudbaleri Fluminensea novi su prvaci Južne Amerike nakon što su poslije velike drame i produžetaka savladali Boku Juniors sa 2:1.

Nevjerovatna utakmica odigrana je na Marakani u Rio de Žaneiru, a nakon 120 minuta igre slavili su Brazilci.

Bio je ovo meč velikog značaja, a to su potvrdile i čarke na terenu koje su izbile već nakon desetak minuta igre.

Fluminense je jalovo napadao sve do 36. minute kada je na oduševljenje brazilskih navijača pogodio German Kano (Cano).

To je bio rezultat prvog dijela, a onda je Luis Advinkula (Advinkula) raspalio po lopti za izjednačenje Boke. Drama se nastavila u produžecima.

Džon Kenedi (John Kennedy) je pogodio za novo vodstvo Fluminensea, ali onda samo tri minute kasnije zaradio isključenje nakon provjere u VAR Sobi.

Ni tu nije bio kraj drami i tenzijama. U finišu prvog produžetka došlo je do sukoba igrača nakon što su igrači Boke tražili penal.

Bokin Fabra je tada ošamario jednog od protivničkih igrača i dobio je crveni karton.

Fluminense je imao šansu da u drugom produžetku, u 114. minutu sve riješi i otkloni sve dileme, ali je Klaudio Rodriges Gomeš pogodio stativu i lopta se umalo odbila u mrežu Boke.

Inače, ovo je Fluminenseu prvi trofej prvaka južnoameričkog kontinenta.