Detalj sa utakmice Legija - Zrinjski - Avaz
Detalj sa utakmice Legia - Zrinjski - Avaz
Fudbaleri Zrinjskog - Avaz
+3

9.11.2023

Fudbaleri Zrinjskog gostuju varšavskoj Legiji u okviru 4. kola Konferencijske lige.

Ove dvije ekipe su igrale prije dvije sedmice na stadionu "Pod Bijelim brijegom", a tada su Poljaci bili bolji rezultatom 1:2.

Legija je trenutno prvoplasirana u grupi sa šest bodova, dok Zrinjski zauzima treću poziciju sa tri i ovo je svakako ključni susret što se tiče mostarske ekipe i njihovih šansi u Evropi.

Pravdu će dijeliti španski sudija Rikardo de Burgos Bengoečea (Ricardo de Burgos Bengoetxea), a pomoćnici će mu biti Iker De Francisko (Francisco) i Džon Nunjez (Jon Núñez).

Tekstualni prijenos utakmice Legije i Zrinjskog pratite uživo na portalu Avaz.ba.

Legia - Zrinjski 2:0 (Augustinjak 14', Žosue 31')

FT - Gotova je utakmica u Varšavi.

90' - Još četiri minute sudijske nadoknade.

86'- Jedan od rijetkih pokušaja u drugom poluvremenu. Kiš je šutirao sa distance, ali hvata to golman Hladun.

79' - Pokušao je Ćorluka pronaći poslije dobrog prodora saigrače, ali bit će to samo korner za Zrinjski.

77' - Nove promjene u redovima Legije Pekhart i Kun su napustili igru, Kramer i Žil Dias su ušli. Petar Mišić će na drugoj strani zamijeniti Malekinušića.

73' - Nove izmjene kod Zrinjskog. Ivančić i Čanađija izlaze, ušli su Bradarić i Kiš.

71'- Velika šansa za Legiju! Ponovo Všolek šutira iz blizine, ali postavio se Memija i spriječio je veliku priliku.

69' - Všolek je imao veliku priliku da riješi pitanje pobjednika, ali šutira krilo Legije pored stative.

64' - Izmjene u oba tima. Čelhaka izlazi Sliš ulazi kod Legije. Ćuže i Senić izlaze, Zlomislić i Hrvanović.

60' - Kakva bomba sada Kapuadija. Defanzivac Legije je došao skoro do šesnaesterca Zrinjskog, ali lopta odlazi malo iznad prečke.

55' - Bez pravih prilika na obje strane u drugom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Varšavi.

HT - Poluvrijeme u Varšavi. Legija ima visoku prednost.

45' -  Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

45' - Velika šansa za Zrinjski! Čanađija je fulio najbolju priliku za "Plemiće", ali se veoma loše snašao.

40' - Nastavlja se pritisak Legije u blizini šesnaesterca Zrinjskog. Apsolutna kontrola poljske ekipe.

36'- Pokušaj Bilbije u padu, ali golman Hladun to hvata bez većih problema.

31' - GOLLL! Žosue je savladao Marića, iako je golman Zrinjskog pogodio stranu.

29' - Penal za Legiju! De Burgos je pokazao na bijelu tačku. Kun je oboren u šesnaestercu.

28' - Gužva u šesnaestercu Legije, ali bezopasni napadi "Plemića" se nastavljaju.

25' - Fudbaleri Zrinjskog nakono početnog pritiska ne uspijevaju praviti prilike pred golom domaće ekipe.

20' - Domaćin je preuzeo kontrolu utakmice nakon postignutog gola.

14' - GOLLL!!! Vodi Legia. Prvi napad za poljsku ekipu. Augustinjak pogađa nakon kornera. Sjajno je šutirao defanzivac iznad glave Marića.

10' - Zrinjski ima posjed lopte u prvih 10 minuta, ali bez opasnijih prilika.

6' - Žuti karton je dobio Čelhaka zbog veoma neopreznog starta nad Bilbijom.

3' - Prvi pokušaj "Plemića". Memija je šutirao, ali odlazi to visoko preko gola.

1' - Počeo je susret u Varšavi.