Aston Vila pobijedila AZ i zagorčala život "Plemićima"

Zrinjskom će nakon ove utakmice biti potrebno pravo čudo kako bi prošli grupu

Vila: Upisala pobjedu. Twitter

9.11.2023

Aston Vila je u 4. kolu Konferencijske lige savladala AZ Alkmar rezultatom 2:1 i stavila Zrinjski u gotovo bezizlaznu poziciju, barem što se tiče nastavka takmičenja u nokaut fazi.

Poveli su gosti u 52. minuti golom Pavlidisa na asistenciju Bazoera, ali nije sreća dugo potrajala.

Samo devet minuta kasnije je Diego Karlos izjednačio na asistenciju Leona Bejlija, da bi u 81. minuti Oli Votkins zatresao mrežu za potpuni preokret.

U narednom kolu će AZ Alkmar dočekati "Plemiće", dok će Aston Vila ugostiti Legiju.

Legia je prva sad devet bodova, a prati je Aston Vila sa istim brojem bodova. AZ i Zrinjski imaju po tri osvojena boda.

U ostalim susretima Fenerbahče je poražen od Ludogoreca, ali Edin Džeko nije upisao nastup.