EREDIVIZIJE

Video / Ajaks na nevjerovatan način prosuo pobjedu, Tahirović postigao sjajan gol

Tahirović: Sjajno se snašao. X

12.11.2023

Fudbaleri Ajaksa su na nevjerovatan način ostali bez pobjede u 12. kolu nizozemske Eredivizije protiv Almere sitija (2:2).

Domaći su poveli u 67. preko Ritmestera van de Kampa, ali su "Kopljanici" odmah u narednom napadu poravnali preko Čube Akpoma (Chuba) nakon asistencije Brajana Brobija (Brobbey).

Brobej je asistirao i u 82. minuti, a tada je za Ajaks lijepo pogodio bh. reprezentativac Benjamin Tahirović. Šutirao je slabijom lijevom nogom u same rašlje protivničkog gola za slavlje svojih navijača.

Gol Tahirovića pogledajte OVDJE.

Ovo je našem reprezentativcu bio prvi pogodak u dresu velikana iz Amsterdama, a ove sezone upisao je i jednu asistenciju.

No, slavlje nije potrajalo jer je u nadoknadi Ajaks ostao bez dva boda, a Robinet je sa penala, koji je skrivio Tahirović, u 93. minuti donio bod Almereu.