NE VIĐAMO OVO ČESTO

Video / Fantastičan gol fudbalera Rudara iz Kaknja: Uzeo loptu kod svog gola, pretrčao sve i sjajno pogodio

Talentovani Benjamin Musić je po vokaciji desni bek, a ovo mu je bio drugi pogodak ove sezone u Prvoj ligi FBiH

Musić: Serija fantastičnih poteza i gol. Screenshot

16.11.2023

Narednog vikenda se spušta zavjesa na jesenji dio sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

U kolu iza nas viđeno je nekoliko zanimljivih duela, Sloboda i Stupčanica su nastavili utrku za prvu poziciju pobjedama protiv TOŠK-a (2:0), odnosno Goražda (1:0).

Dobar fudbal

Gledatelji su mogli vidjeti dobrog fudbala širom Federacije BiH, a gol kola definitivno je djelo defanzivca Rudara iz Kaknja Benjamina Musića.

Rudar je remizirao sa Simm Bauom na svom terenu 1:1. Meč je počeo loše po Kakanjce jer su rano ostali s igračem manje.

Simm Bau je napadao, pokušavao iskoristiti brojčanu nadmoć, a onda se u 43. minuti desio trenutak meča. Defanzivac Rudara Benjamin Musić osvojio je loptu kod svog šesnaesterca, a onda je istrčao kontru.

Magija dragulja Rudara

Sjajno je predriblao dva protivnička igrača, a onda odigrao dupli pas s kapitenom Belminom Kobilicom i u maniru najboljih napadača ljevicom matirao nemoćnog golmana.

- Desna, lijeva, svejedno! Magija našeg mladog dragulja, Benjamina Musića - pohvalili su se iz Rudara majstorijom svog fudbalera.

Simm Bau je iskoristio igrača više na terenu tek u 72. minuti, kada je došao do poravnanja Mehića. To je bio i konačni rezultat ovog meča.

Inače, Rudar je trenutno 14. u Prvoj ligi FBiH sa 11 bodova, dok je Simm Bau 4. ekipa prvenstva sa 25 osvojenih bodova.

Što se tiče Benjamina Musića, 20-godišnji talentovani fudbaler je po vokaciji desni bek, a ove sezone je na 12 utakmica dao dva pogotka.