Slovenija slavila u odlučujućem meču i plasirala se na Euro

"Zmajčeki" na Euro idu sa 22 osvojena boda, koliko ima i prvoplasirana Danska

Slavlje igrača Slovenije. dnevnik.si / Bojan Velikonja

20.11.2023

Fudbaleri Slovenije plasirali su se na Evropsko prvenstvo nakon što su večeras savladali Kazahstan sa 2:1 u sklopu posljednje utakmice kvalifikacija.

Erupciju oduševljenja na stadionu Stožice u Ljubljani donio je sjajni napadač Lajpciga Benjamin Šeško koji je u 41. minuti bio siguran egzekutor najstrožije kazne.

Prvo poluvrijeme je bilo dobro za Slovence, ali drugo je počelo na najgori način - pogotkom Kazahstanaca. Ramazan Orazov je već nakon tri minute u drugom dijelu dao gol za 1:1.

Slovenci su i sa 1:1 imali drugo mjesto u grupi H, a ovjeru plasmana na Evropsko prvenstvo donio im je Benjamin Verbič koji je u 86. minuti iskoristio asistenciju Petra Stojanovića.

"Zmajčeki" na Euro idu sa 22 osvojena boda, koliko ima i prvoplasirana Danska koja ima i bolji omjer od Slovenije - prvi meč je završen 1:1, a drugi je Danska dobila sa 2:1.

Ovo je drugi put da se Slovenija plasirala na Evropsko prvenstvo nakon što je 2000. igrala u Belgiji i Nizozemskoj.