Zrinjski savladao Široki Brijeg i nastavio potjeru za Borcem

Slavlje igrača Zrinjskog. HŠK Zrinjski

22.11.2023

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijega u okviru zaostalog 6. kola Premijer lige BiH sa 3:1.

Bio je ovo i debi za Marija Ivankovića na klupi "Plemića" koji je naslijedio Krunoslava Rendulića.

Zrinjski je od početka utakmice krenuo ofanzivno, a napadi su se isplatili već u 10. minuti kada je pogodio Josip Ćorluka.

Samo tri minute kasnije asistenciju Antonija Ivančića koristi Nemanja Bilbija.

Uzvratio je Široki Brijeg u 23. minuti pogotkom kapitena Marijana Čavara. Do poluvremena je na stadionu Pod Bijelim brijegom viđen još jedan gol.

Mario Ćuže je uposlio Bilbiju koji je pogodio za, ispostavit će se konačnih 3:1.

Zrinjski je ovom pobjedom nastavio potjeru za prvoplasiranim Borcem koji je lider tabele sa 33 boda, četiri više od "Plemića".

Inače, Zrinjski u narednom kolu gostuje GOŠK-u, dok će Široki Brijeg dočekati Velež.