PREMIJERŠIP

Arsenal preuzeo vrh tabele od Mančester sitija: Haverc pogodio za slavlje u londonskom derbiju

Haverc: Strijelac pobjedonosnog gola. AP

25.11.2023

Arsenal je na gostovanju kod londonskog rivala Brentforda u 13. kolu engleske Premijer lige slavio rezultatom 0:1.

Ovom pobjedom "Topnici" su skočili na vrh tabele, preskočivši Mančester siti i Liverpul, koji su remizirali danas.

Arsenal je prvi gol na susretu postigao u 44. minuti preko Leandra Trosara (Trossard), ali je on poništen zbog ofsajda.

Ipak, kada je sve ukazivalo na to da će ovaj susret biti završen bez pobjednika, ukazao se Kai Haverc (Havertz) u 88. minuti, te svojim golom donio veoma važnu pobjedu Arsenalu.

Oni trenutno imaju 30 bodova, što je za jedan više od Sitija, te dva više od Liverpula.