Zrinjski "protutnjao" Gabelom i nastavio potjeru za Borcem

Čini se da je trenerska rokada izazvala pozitivan šok za igrače tima sa stadiona Pod Bijelim brijegom

Sa utakmice u Gabeli. HŠK Zrinjski

26.11.2023

Fudbaleri Zrinjskog su kao gosti deklasirali GOŠK sa 5:1 u susretu 15. kola Premijer lige BiH.

"Plemići" su u ovaj meč ušli sa novim trenerom Marijom Ivankoviem, koji je naslijedio Krunoslava Rendulića. Čini se da je trenerska rokada izazvala pozitivan šok za igrače tima sa stadiona Pod Bijelim brijegom

Zrinjski je poveo već u 10. minuti golom Nemanje Bilbije sa bijele tačke. Na 2:0 povisio je Tomislav Kiš u 37. minuti susreta, što je bio rezultat prvog dijela.

Već na startu drugog poluvremena Tarik Ramić povisuje prednost svog tima na 3:0. No, tu nije bio kraj. Bilbija je u 81. pogodio za 4:0, a onda se u strijelce upisao i Franko Sabljić četiri minute kasnije.

Sve što je GOŠK uspio danas je bio utješni gol Riada Šute u 85. minuti utakmice. Zrinjski se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto i nastavio potjeru za Borcem.

"Plemići" imaju 32 boda, četiri manje od Borca, a dva više od trećeplasiranog Sarajeva.

Sa druge strane, GOŠK je ostao na 9. mjestu sa 16 osvojenih bodova.

Zrinjski u narednom kolu gostuje Zvijezdi 09, a GOŠK će na svom terenu dočekati Široki Brijeg.