ENGLESKA

Aston Vila srušila Totenhem: Sonu poništena tri gola, "Pijetlovi" upisali treći vezani poraz

Tim sa Vila Parka je ovom pobjedom došao do 4. mjesta u Premijer ligi

Slavlje igrača Aston Vile. AP

26.11.2023

Aston Vila je nakon preokreta slavila na gostovanju kod Totenhema sa 2:1 u meču 13. kola engleske Premijer lige.

Tim sa Vila Parka je ovom pobjedom došao do 4. mjesta, dok je Totenhemu ovo bio treći uzastopni poraz. Počelo je dobro za "Pijetlove" jer ih je u vodstvo doveo Đovani Lo Selso (Giovanni Lo Celso) u 22. minuti susreta.

Vila se vratila u sedmoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Pau Tores (Torres) vratio stvari na početak. A onda u 61. minuti Oli Votkins (Ollie Watkins) donosi veliku radost navijačima Aston Vile koja je odnijela sva tri boda iz Londona.

Zanimljivo da su prvoj zvijezdi Totenhema Sonu Heung-Minu na ovoj utakmici poništena tri gola zbog nedozvoljenih pozicija.

Također, interesantno je da je Totenhem na posljednje sve tri utakmice vodio, pa na kraju izgubio.

Prvo protiv Čelzija (4:1), pa onda protiv Vulvsa (2:1), te sada Aston Vile.

Što se tiče Vile, ekipa sanja Ligu prvaka. Ovom pobjedom su skočili na 4. mjesto sa 28 bodova, koliko ima i trećeplasirani Liverpul. Mjesto ispod je Totenhem sa 26.