NAKON VELIKOG PREOKRETA

Sevilja od zvijezda do ponora: Ispala iz Lige prvaka, reprezentativac Srbije tragičar

Vodili su Andalužani, Ramos je ispisao historiju, ali se lijepa noć na Sančez Pichuanu pretvorila u noćnu moru

Detalj sa meča Sevilja - PSV - Avaz

29.11.2023

Fudbaleri Sevilje ispali su iz Lige prvaka nakon šokantnog poraza od PSV-a na svom terenu u 5. kolu Lige prvaka (2:3).

Andalužani su morali pobijediti u ovom meču i sve je krenulo kako treba za njih. Serhio Ramos (Sergio) je pogodio na asistenciju Ivana Rakitića u 24. minuti za 1:0.

Bio je to 16. gol za Španca u Ligi prvaka, te se tako izjednačio sa Robertom Karlosom (Carlos) i Džerarom Pikeom (Gerard Pique) na listi defanzivaca sa najviše pogodaka u Ligi prvaka.

Ramos se upisao u historiju jer je ovo bilo jubilarni 10.000 gol postignut u okviru Lige prvaka.

Sevilja je u 47. minuti preko Jusufa En Nesirija (Youssef En Nesyri) došla do 2:0, a onda je Lukas Okampos (Lucas Ocampos) napravio veliku glupost i zaradio dva žuta kartona u razmaku od tri minute (63. - 66.).

I PSV je u potpunosti iskoristio brojčanu nadmoć. Prvo je Ismael Saibari smanjio zaostatak svog tima u 68. minuti, a onda je 13 minuta kasnije reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj dao autogol.

Rikardo Pepi (Ricardo) je u nadoknadi susreta dao gol za preokret PSV-a i ispadanje Sevilje.