Na tribinama Arene Rođeni je veliki broj navijača, domaći imaju veliku podršku

Sa utakmice u Vrapčićima. FK Sarajevo

1.12.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 16. kola Premijer lige BiH između Veleža i Sarajeva.

Susret iz Vrapčića počinje u 18:00 sati, a tekstualni prijenos moći ćete pratiti na portalu Avaz.ba.

Velež - Sarajevo 1:0 (Vehabović 65')

FT - Kraj utakmice.

90+4' - Posljednja šansa na utakmici. Sarajevo ima korner, ali nije se ništa izrodilo iz ove šanse.

90' - Četiri minute nadoknade.

85' - Sada se igra uglavnom između dva šesnaesterca.

80' - Izmjena kod domaćih. Peco je ustupio svoje mjesto Mlinariću.

78' - Dobra odluka sudija. Ispod pogledajte ofsajd zbog kojeg je poništen gol Kjeremeha.

Ofsajd Kjeremeha kod gola. Screenshot / Arenasport

79' - Ofsajd! Kjeremeh je dao gol za Sarajevo, ali je sudija Petrović odmah digao ruku i poništio ovaj gol zbog nedozvoljene pozicije.

78' - Nove izmjene kod Sarajeva. Avramovski je zamijenio Julardžiju.

77' - Dino Halilović je zaradio javnu opomenu kod domaćih. Prvi žuti karton na ovoj utakmici.

75' - Prva promjena Klafurića. Van igre ide strijelac jedinog gola Vehabović, a priliku je dobio iskusni Emir Halilović.

68' - Ponovo mijenja Rožman. Anđušić i Kjerem su zamijenili Hasića i Penjarandu.

65' - GOOOOOOOOL! Edo Vehabović pogađa za oduševljenje domaćih navijača. Ovo mu je prvi gol ove sezone.

Šturm je centrirao, lopta se odbila od jednog igrača Sarajeva i došla do Vehabovića koji je sve to dobro pratio i pogodio glavom sa pet metara.

55' - Prva izmjena na ovoj utakmici. Renan Oliveira mijenja Hamzu Čatakovića kod gostiju.

52' - Dobra akcija Veleža! Peco je šutirao lijevom nogom, a izbolokirao je to Đuričković.

50' - Prva ozbiljnija situacija u drugom dijelu. Oreč se odvažio na udarac sa 30-ak metara od gola, ali odbranio je to Šahinović.

46' - Počinje drugo poluvrijeme, nije bilo promjena na odmoru.

Statistika nakon prvih 45 minuta igre. Screenshot / Arenasport

HT - Kraj prvog dijela, nije bilo golova. S obzirom na to da se radi o dvije napadačke ekipe, fudbaleri Veleža i Sarajeva su razočarali igrom u prvih 45 minuta.

40' -  Šansa za Velež! Vehabović je snažno šutirao sa nekih 20-ak metara, ali istakao se odbranom Šahinović.

36' - Nova prilika za domaće, Oreč je ubacio sa desne strane, ali Đuričković otklanja opasnost pred golom Sarajeva.

32' - Evo i prvog šuta u okvir gola na ovoj utakmici. Asmir Suljić je šutirao, ali odbranio je to Šahinović.

30' - Dobra akcija domaćih sada, ali izborili su samo korner. Ovo je njihov četvrti ubačaj iz ugla za sada.

28' - Igrači Sarajeva tražili penal! Prvi korner za Sarajevo, ali Mustafićev centaršut nije pronašao nikog od njegovih saigrača.

Gosti su prethodno tražili penal, tvrdeći da je lopta pogodila Hrkača u ruku.

18' - Prilika za domaće! Vehabović je prošao po desnoj strani i  centrirao, ali Beganović u posljednji čas reaguje ispred Suljića i izbacuje loptu u korner.

14' - Stigla je i podrška za Bordo tim. Na tribine stadiona su ušle popularne Horde zla.

11' - Prvi korner na današnjem susretu imat će Velež, izborio ga je Haskić.

3' - Prvi napad gostiju. Beganović je centrirao sa desne strane, ali reagovala je odbrana domaćih.

1' - Počela je utakmica!

Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri Dean Klafurić i Simon Rožman.

Velež: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Hrkač, Suljić, Peco, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović i De Oliveira.

Sarajevo: Šahinović, Čataković, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Aničić, Đuričković, Buljubašić i Mustafić.

Zanimljivo da je trener Sarajeva Simon Rožman na klupi ostavio Renana Oliveiru, prvog golgetera tima.

Inače, na tribinama Arene Rođeni je veliki broj navijača, domaći imaju veliku podršku.

Pravdu na ovom susretu dijelit će banjalučki sudija Dragan Petrović. Njemu će asistirati Aleksandar Smiljanić iz Laktaša i Nebojša Žugić iz Banja Luke.

Inače, Sarajevo ovaj meč dočekuje sa 3. pozicije sa 30 bodova, šest manje od prvoplasiranog Borca. Velež je na 4. mjestu sa 26 bodova.

Velež je poprilično oslabljen brojnim povredama, pa tako neće biti Džafića, Mahmića, Kranjca, Mlinarića, Hasanovića i Pršeša.

Međutim, trener Dean Klafurić je bio optimističan u najavi ove utakmice.

- Čeka nas još jedan derbi, takvim utakmicama se posebno veselimo. Želimo nastaviti s dobrim igrama koje smo prezentirali u posljednje vrijeme i želimo razveseliti naše navijače - rekao je Klafurić.

Trener Sarajeva Simon Rožman biranim riječima je govorio o Veležu.

- Velež je timski dobro posložena ekipa. Volimo utakmice gdje se nadigrava i mislim da će navijači imati priliku da gledaju kvalitetnu igru.

Imamo svoj plan koji učimo već duži period. Tačno znamo šta i kako raditi - kazao je Rožman.