Agonija Željezničara se nastavlja: Tuzla City završio posao u prvom poluvremenu

Poraz "Plavih" mogao je biti i ubjedljivi da nije bilo nekoliko odličnih intervencija golmana Muftića

Tuzla City Željezničar - Avaz
Nogomet - Avaz
+1

2.12.2023

Fudbaleri Tuzla Cityja upisali su visoku pobjedu protiv Željezničara u 16. kolu Premijer lige BiH sa 3:0.

Bilo je ovo katastrofalno poluvrijeme "Plavih" koji svakako loše igraju na gostovanju ove sezone. Već od 5. minute na semaforu je stajalo 2:0 za Tuzlake.

Ajdin Nukić je načeo Željezničar u 1. minuti, a četiri minute kasnije isti igrač povisio je na 2:0.

Na 3:0 je povisio Faruk Bihorac u 33. minuti. Mogao je Tuzla City do još jednog gola, ali je Vedad Muftić odbranio zicer Dorđu Panteliću u 36. minuti.

Imali su domaći još nekoliko prilika, ali je Muftić zaustavio pokušaje Pantelića i Hadžića.

I Željezničar je imao nekoliko šansi. Al Džaber (Al Jaber) je zaprijetio prvo u 67., a potom i u 71. minuti.

Tuzlaci su i u finišu susreta imali dvije izgledne prilike. Prvo je Ordagić u 74., ali je Muftić odbranio izvrsnom intervencijom, a potom je golman "Plavih" zaustavio i Garčevića. U posljednjim trenucima meča je Garčević imao još jednu šansu, ali je Muftić i to odbranio uz pomoć prečke.

Tuzla City je i nakon ove pobjede ostao na pretposljednjem mjestu sa 13 bodova, dok je Željezničar na 7. poziciji sa 19 bodova. "Plavi" još uvijek ne znaju za bodove na gostujućem terenu.

Željezničar u narednom kolu dočekuje Velež, dok će Tuzla City ugostiti Široki Brijeg.