SERIJE A

Milan nastavio potjeru za Juventusom i Interom: Prvijenac rođenog Bijeljinca, poseban gost na tribinama

"Rosoneri" su trenutno treći tim u Italiji sa 29 bodova

Žiru i Ibrahimović: Gledali meč sa tribina. Platforma X

2.12.2023

Fudbaleri Milana trijumfovali su na svom San Siru protiv Frozinonea u 14. kolu italijanske Serije A sa 3:1.

"Rosoneri" su do vodstva stigli u finišu prvog dijela, tačnije u 43. minuti preko Luke Jovića. Rođenom Bijeljincu je ovo bio prvi pogodak u dresu Milana.

Kako je završilo prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme za Milan - pogotkom.

Već u 50. minuti Kristijan Pulišić (Christian) je povisio na 2:0, a pitanje pobjednika riješio je Fikajo Tomori (Fikayo) u 74. Utješni gol za goste dao je Marko Brešianini (Marco Brescianini) u 82. minuti susreta.

Milan je došao do bitne pobjede nakon koje je nastavio potjeru za vodećim Juventusom i Interom, a sve je sa tribina pratio Zlatan Ibrahimović. Društvo mu je pravio povrijeđeni Olivije Žiru (Olivier Giroud) koji nije mogao večeras zaigrati za svoj tim.

"Rosoneri" su trenutno treći tim u Italiji sa 29 bodova. Prvi je Juventus sa 33, jedan manje, ali i utakmicu manje ima Inter.

Inače, osim ove, u Serije A su odigrana još dva susreta danas. Đenova i Empoli su podijelili bodove (1:1), dok je Lacio savladao Kaljari (1:0).