"Redsi" su opravdali ulogu velikog favorita i došli do zasluženog trijumfa

Anel Ahmedhodžić s kapitenskom trakom. AP Photo/Jon Super

S. S.

7.12.2023

Reprezentativac BiH Anel Ahmedhodžić nosio je kapitensku traku za svoj Šefild u porazu od Liverpula rezultatom 2:0.

No, bh. defanzivac odbio je nositi kapitensku traku u duginim bojama, a šta je razlog tome nije znao reći njegov trener Kris Vilder.

Podsjećamo, "Redsi" su opravdali ulogu velikog favorita i došli do zasluženog trijumfa. Do vodstva ih je doveo Virdžil Van Dajk (Virgil van Dijk) koji je u 37. minuti iskoristio asistenciju Trent Aleksander-Arnolda (Alexander-Arnold).

Kada se činilo da će susret na Bramal lejnu završiti sa samo jednim pogotkom, mađarski veznjak Dominik Soboslaj (Szoboszlai) je pogodio u 94. minuti.

Liverpul je ovom pobjedom nastavio potjeru za vodećim Arsenalom. "Redsi" su na 2. mjestu sa 34 boda, imaju dva manje od vodećeg Arsenala.