Igman savladao Tuzla City i pobjegao iz zone ispadanja

Slavlje igrača Igmana. FK Igman

10.12.2023

Fudbaleri Igmana iz Konjica pobijedili su Tuzla City u derbiju začela rezultatom 2:0 u meču 17. kola Premijer lige BiH.

Igman je poveo u 18. minuti nakon što je Marko Čubrilo poslao nezgodan centaršut, a lopta je prevarila Lolića i završila u mreži.

Devet minuta kasnije Igman je udvostručio prednost pogotkom Stefana Denkovića.

Tuzlaci su u nastavku imali nekoliko šansi, ali pokušaji Karjaševića, Nukića i Sušića nisu završili u mreži. Na početku drugog poluvremena Irfan Hadžić je imao odličnu priliku, ali nije pogodio.

Ostalo je na kraju 2:0 za Igman koji je ovom pobjedom preskočio Tuzla City i pobjegao iz opasne zone.

Tim iz Konjica u narednom kolu gostuje Veležu, dok će Tuzla City dočekati Slogu iz Doboja.