Đirona vodi protiv Barcelone, ukrajinski duo poslao "upozorenje" BiH

"Zmajevi" će ugostiti Ukrajinu 21. marta u polufinalu baraža za Euro 2024. godine

Slavlje igrača Đirone. Platforma X

10.12.2023

Fudbaleri Đirone su hit ove sezone u Španiji, a sada nakon prvih 45 minuta meča 16. kola La Lige vode protiv Barcelone (2:1).

Sjajna Đirona do vodstva je stigla u 12. minuti kada je proradila ukrajinska veza. Artem Dovbik (Dovbyk) je iskoristio asistenciju Viktora Cigankova (Tsygankov) i matirao Inakija Penju (Pena).

Barcelona se vratila sedam minuta kasnije nakon što je korner Rafinje (Raphinha) sa desne strane iskoristio Robert Levandovski (Lewandowski) i glavom pogodio za 1:1.

Novo vodstvo Đironi donio je Migel Gutierez (Miguel Gutierrez) u 40. minuti. Odlično se ubacio u napad, a onda kada mu se otvorila prilika, šutirao je i poentirao pored nemoćnog Penje.

Mnogo pažnje bh. javnosti privukao je prvi gol Đirone koji su kreirali Ukrajinci, jer će reprezentacija BiH u martu igrati baraž protiv Dovbika, Cigankova i društva.

Podsjetimo, "Zmajevi" će ugostiti Ukrajinu 21. marta u polufinalu baraža za Euro 2024. Ko bude bolji u tom duelu igrat će s pobjednikom meča Izrael - Island.