NEVJEROVATNE SCENE

Video / Haos u Turskoj: Na meču s četiri bh. fudbalera predsjednik kluba pobjesnio i nokautirao sudiju

Napadnuti sudija je završio sa "šljivom" ispod oka

Trenutak napada na sudiju. Screenshot

11.12.2023

Fudbaleri Ankaragučua i Rizespora remizirali su u utakmici 15. kola turske Super lige odigravši 1:1, a pravi haos viđen je nakon utakmice.

Naime, predsjednik Ankaragučua Faruk Koča utrčao je na travnjak i šakom udario sudiju Halila Umuta Melera. Napadnuti sudija je završio sa "šljivom" ispod oka.

Sudija nakon napada predsjednika Ankaragučua. Platforma X

Inače, ovo je bio duel na dva kluba koji ukupno ima četiri bh. fudbalera.

Za Ankaraguču je svih 90 minuta odigrao Nihad Mujakić, Andrija Đokanović je igrao od 89. minute, dok je Riad Bajić meč presjedio na klupi. Kod Rizespora je do 70. minute igrao Dal Varešanović.

Inače, Ankaraguču je poveo u 14. minuti pogotkom Olimpija Morutana, a Rizespor se poraza spasio u sedmoj minuti nadoknade preko Adolfa Gaiča (Gaich).

Ankaraguču je nakon ovog kola 11. sa 18 bodova, Rizespor je na 8. mjestu sa četiri boda više.