Danska senzacija i blamaža Junajteda: "Crveni đavoli" ispali iz Evrope

Kopenhagen ide dalje iz grupe A zajedno sa Bajernom

Krah "Đavola". AP

12.12.2023

Fudbaleri Mančester junajteda ostali su bez evropskog proljeća nakon što su izgubili protiv Bajerna (0:1) u 6. kolu grupne faze Lige prvaka.

Nakon obavljenog žrijeba očekivalo se da će iz grupe A, uz Bajern, dalje proći i Junajted, ali "Đavoli" su se propisno obrukali u Evropi. Umjesto njih dalje je prošao Kopenhagen koji je u odlučujućoj utakmici savladao Galatasaraj sa identičnih 1:0.

Inače, Bajern je slavio na Old Trafordu pogotkom Kingslija Komana (Kingsley Coman) koji je pogodio u 71. minuti na asistenciju Harija Kejna (Harry Kane).

U drugom meču ove grupe danski prvak je savladao turskog golom Lukasa Leragera u 58. minuti utakmice.

Svoj prolaz u narednu rundu večeras je obezbijedio i Napoli koji je na svom terenu savladao Bragu (2:0). Napolitanci su poveli autogolom Satčija (Saatci) u 9., a trijumf je ovjerio Viktor Osimhen (Victor) u 33. minuti.

Salzburg našeg Amara Dedića je izgubio na svom terenu od Benfike sa 3:1, te tako ostao bez 3. mjesta i plasmana u Evropa ligu.

Dedić je bio kapiten austrijskog prvaka, a duel je obilježio Anhel Di Marija (Angel) koji je dao gol direktno iz kornera.