Arsenal nastavlja pohod na titulu: Aston Vila drži korak

Obje ekipe su preskočile Liverpul na tabeli engleskog prvenstva

Arsenal: Prvi na tabeli. AP

17.12.2023

Fudbaleri Arsenala su slavili protiv Brajtona rezultatom 2:0 na domaćem terenu u 17. kolu engleskog Premijeršipa.

"Topnici" su izgledali i više nego dobro u većem dijelu susreta, ali na gol su morali čekati 53. minutu susreta. Tada je napadač londonskog kluba Brazilac Gabrijel Žesus (Jesus) zatresao mrežu ekipe s juga Engleske i doveo svoju ekipu u vodstvo.

Redale su se prilike na obje strane, a susret je zapečatio Kai Haverc (Havertz), nakon što je pobjegao defanzivcima Brajtona i postigao pogodak za konačni rezultat.

Pobjedu je upisala i Aston Vila. Ekipa iz Birmingema je na gostovanju kod Brentforda slavila rezultatom 1:2.

Brentford je poveo u 45. minuti, kada je Kin Luis-Poter (Keane Lewis-Potter) pogodio za slavlje.

Potpunom preokretu Aston Vile najviše je kumovao crveni karton koji je zaradio defanzivac londonske ekipe Ben Mi (Mee) šest minuta prije izjednačujućeg gola.

Igrala se 77. minuta kada je defanzivac Aleks Moreno (Alex) pogodio za poravnanje, da bi Oli Votkins (Ollie Watkins) osam minuta kasnije pogodio za potpuni preokret.

U sudijskoj nadoknadi su ostali poravnati igrački, pošto je fudbaler Vile Bubakar Kamara (Boubacar) isključen sa susreta.

Arsenal je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto Premijeršipa sa 39 bodova, dok je Aston Vila druga sa bodom manje. Obje ekipe imaju utakmicu više od Liverpula.