Zrinjski pobjedom zatvorio jesenji dio prvenstva: Nemoćno Sarajevo palo u Mostaru

"Plemići" su jesenji dio prvenstva završili kao drugi na tabeli, dok je Sarajevo četvrto

Detalj sa utakmice Zrinjski - Sarajevo. HŠK Zrinjski

18.12.2023

Fudbaleri Zrinjskog su u posljednjem susretu 18. kola Premijer lige BiH slavili protiv Sarajeva rezultatom 2:0.

Derbi meč, koji zatvara jesenji dio prvenstva, protekao je u sjajnoj igri na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Nakon početnog ispitivanja snaga, Sarajevo je prvo zaprijetilo preko Mirze Mustafića. Veznjak Bordo tima je sa dvadesetak metara šutirao, ali je golman Marić uspio spriječiti gostujuću ekipu da dođe u prednost.

Prvi put kada je zaplivao golman Sarajeva Lovre Rogić, spasio ga je Mario Aničić, ali drugi put je napravio kobnu grešku i to je donijelo penal mostarskoj ekipi.

Taj penal nije iskoristio kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija, pogodivši stativu, ali nije dugo čekao na ispravku greške.

Bilbija je u 40. minuti se snašao i matirao Rogića za vodstvo Zrinjskog. Samo četiri minute kasnije, nova prilika i novi pogodak u mreži Sarajeva. Ovaj put se Zlomislić najbolje snašao u šesnaestercu gostujuće ekipe poslije slobodnog udarca i poduplao prednost "Plemića".

Utakmica je u drugom poluvremenu prošla u znatno mirnijem tonu, što je odgovaralo domaćim fudbalerima. Treba napomenuti da je i Sarajevo izgledalo poprilično bezlično u drugih 45 minuta i da nisu uspijevali napraviti ozbiljne prilike.

Zrinjski je ovom pobjedom smanjio prednost Borca na sedam bodova, te će oni jesenji dio prvenstva završiti kao drugoplasirani sa 38 bodova.

Sarajevo na zimsku pauzu odlazi kao četvrto sa 33 boda, isto koliko ima i Velež, ali uz slabiji međusobni omjer.