Milan se u finišu susreta provukao kod posljednjeplasirane Salernitane

Heroj "Rosonera" bio je srbijanski napadač Luka Jović

Jović: Postigao gol u sudijskoj nadoknadi. Platforma X

22.12.2023

Fudbaleri Salernitane bili su nadomak senzacije i pobjede protiv Milana, ali je rezultat ovog susreta 17. kola Serije A na kraju završen rezultatom 2:2.

Sve je u Salernu krenulo kako treba za "Rosonere", kada je Fikajo Tomori pogodio u 17. minuti, a gol je stigao kao prava kazna za promašaje domaće ekipe.

Međutim, do poluvremena su uspjeli izjednačiti preko Federika Facija, da bi u 63. minuti za potpunu ekstazu domaćih navijača pogodio Kandreva, sjajnim golom sa distance.

Čuvali su tu prednost do pred sami kraj susreta i prve minute sudijske nadoknade kada je Žiru asistirao za Luku Jovića, koji trese mrežu za izjednačenje.

Milan je trenutno treći na tabeli Serije A sa čak osam bodova zaostatka i utakmicom viška za prvoplasiranim Interom. Salernitana je i dalje posljednja na tabeli sa samo jednom pobjedom u 17 odigranih kola Serije A.