PREMIJERŠIP

Mančester junajted pao u Londonu: "Čekićari" riješili susret u šest minuta

Vest Hem se pobjedom probio na šesto mjesto, preskočivši u procesu "Crvene đavole"

Vest Hem: Odlična predstava. AP

23.12.2023

Fudbaleri Vest Hema slavili su u 18. kolu engleskog Premijeršipa protiv Mančester junajteda rezultatom 2:0.

"Crveni đavoli" su ovim porazom nastavili niz bez trijumfa, dok su se "Čekićari" približili pozicijama koje vode u evropska takmičenja naredne sezone.

Junajted je bio opasniji u prvom dijelu susreta, ali svoje akcije nisu uspijevali završiti pogotkom, te je za to kazna došla u drugih 45 minuta.

Igrala se 72. minuta Nakon duplog pasa sa Lukasom Paketom, koji je fenomenalno prebacio odbranu Junajteda, Džerod Boven je izašao sam pred Onanu i, nakon što je kamerunski golman odbranio prvi udarac, matirao ga.

Gol pogledajte ovdje

Samo šest minuta kasnije utakmicu je riješio Mohamed Kudus, a ponovo u ulozi asistenta bio je brazilski veznjak Lukas Paketa.

Gol pogledajte ovdje.

Vest Hem se ovom pobjedom popeo na šesto mjesto tabele engleskog Premijeršipa i sada imaju 30 osvojenih bodova. Junajted je tek osmi u prvenstvu sa 28.