Totenhem se vratio na mjesto koje vodi u Ligu prvaka, kiks Njukasla kod Lutona

"Pijetlovi" se polako vraćaju u formu sa početka sezone

Totenhem: Važna pobjeda. AP

23.12.2023

Fudbaleri Totenhema slavili su u 18. kolu engleskog Premijeršipa na domaćem terenu protiv Evertona rezultatom 2:1.

"Pijetlovi" se polako vraćaju u formu sa početka sezone, nakon nešto slabijih partija u novembru.

Ekipa iz Londona svoje golove postigla je već do 18. minuta i tako stekla komotnu prednost. Prvo se u listu strijelaca upisao Ričarlison (Richarlison), da bi nakon njega i Heung-Min Son.

Međutim, u drugom poluvremenu "Karamele" su izašle mnogo ofanzivnije i malo je nedostajalo da dođu do boda. Andre Gomeš je u 82. minuti smanjio prednost, da bi Dvajt Meknil (Dwight McNeil) u samom finišu susreta promašio veliku priliku za poravnanje.

Luton je golom Androsa Tausenda (Towsend) srušio Njuksal i još više ugrozio trenera Edija Haua (Eddie Howe), kojem se ionako klimala stolica.

U preostala dva susreta popodnevnog termina engleskog prvenstva, Barnli je slavio na gostovanju u Londonu kod Fulama (0:2), dok je Bornmut bio bolji od Notingem Foresta (2:3).