PREMIJER LIGA

Brajton održao čas fudbala Totenhemu: "Pijetlovi" se spašavali blamaže

Zanimljivo, Brajton ove sezone nije uspio dati gol samo jednoj ekipi u prvenstvu

Sa susreta odigranog na Ameksu - Avaz
+2

28.12.2023

Fudbaleri Brajtona odigrali su briljantnu partiju i pred domaćom publikom savladali Totenhem sa 4:2 u meču 19. kola engleske Premijer lige.

Prava rapsodija Brajtona krenula je u 11. minuti kada je Žoao Pedro (Joao) asistirao, a Džek Hinšelvud (Jack Hinshelwood) pogodio za 1:0.

Žoao Pedro se 12 minuta kasnije i sam upisao u strijelce, kada je pretvorio penal u pogodak za 2:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a Pervis Estupinan je povisio na 3:0 u 63. Potom je Žoao Pedro u 76. iskoristio još jedan penal i riješio pitanje pobjednika.

Inače, Žoao Pedro je po dolasku u Englesku izveo deset penala i pogađao je svih deset puta.

Totenhem je preko Aleha Veliza (Alejo) i Bena Dejvisa (Davies) uspio samo smanjiti zaostatak i izbjeći bruku na Ameksu.

Zanimljivo, Brajton je ove sezone dao gol na 18 od 19 utakmica u Premijer ligi BiH. Tim Roberta De Zerbija jedino nije mogao do pogotka protiv Arsenala.

Bilo je to u meču 17. kola, kada su "Topnici" slavili rezultatom 2:0.

Brajton je sada na 8. mjestu sa 30 bodova, te je iza sebe ostavio Njukasl i Čelzi. Totenhem je ostao na 5. poziciji sa šest bodova više.

Rezultat i strijelci:

Brajton - Totenhem 4:2 (Hinšelvud 11', Žoao Pedro 23', 76', Estupinan 63' / Velis 81', Dejvis 86')