Duel dva "Zmaja" u Turskoj: Hajradinović se radovao, postao i najbolji asistent lige

Ukrao je loptu i uposlio Da Kostu koji je potom postigao fantastičan pogodak

Hajradinović: U odličnoj formi. Platforma X

5.1.2024

Fudbaleri Kasimpaše upisali su gostujući trijumf protiv Bešiktaša u 19. kolu turske Superlige rezultatom 3:1.

Bio je ovo duel dva bh. reprezentativca, Amira Hadžiahmetovića s jedne i Harisa Hajradinovića s druge strane. Na kraju se radovao Hajradinović koji je večerašnjom asistencijom postao prvi asistent lige (7).

Hajradinović je ukrao loptu, uposlio Da Kostu (Da Costa) koji se potom sjajno namjestio i pogodio u 41. minuti za vodstvo Kasimpaše. Bešiktaš je izjednačio u sudijskoj nadoknadi preko Semiha Kiličsoja (Kilicsoy).

Junak Kasimpaše bio je Da Kosta. On je u 80. minuti donio novo vodstvo svom timu, a tri minute kasnije kompletirao je het-trik i ovjerio trijumf Kasimpaše.

U poraženom timu je Amir Hadžiahmetović odigrao svih 90 minuta. Što se tiče Hajradinovića, on igra u dobroj formi, a u prošlom kolu dao je gol protiv Rizespora (2:2).

Kasimpaša je 8. tim lige sa 26 bodova, dok je Bešiktaš na 5. mjestu sa tri boda više.