Francuski velikan bez milosti: Natrpao je mrežu niželigaša i postavio rekord

U posljednjih 15 minuta prvog dijela viđeno je čak pet golova

Lil: Napunio mrežu Golden Lajna. Platforma X

7.1.2024

Fudbaleri Lila nisu imali milosti prema trećeligašu Golden Lajnu koji su deklasirali sa čak 12:0 u okviru prve runde francuskog kupa.

Golijada na stadionu Pjer-Moroj počela je u 11. minuti, a niželigaša je načeo Jusuf Jaziči (Yusuf Yazici). U prvom poluvremenu je Jaziči dao još jedan pogodak, Edon Zhegrova je postigao het-trik, a dvostruki strijelac bio je Dejvid Džonatan (David Jonathan).

U posljednjih 15 minuta prvog dijela viđeno je čak pet golova. Na odmor se otišlo sa rezultatom 7:0.Pitanje pobjednika bilo je uveliko riješeno, ali su igrači Lila nastavili u istom tempu.

Tijago Santos je povisio na 8:0 u 57. minuti, asedam minuta kasnije u strijelce se upisao i Hakon Haraldson.

Dejvid je pogodio u 75. minuti za 10:0. Još jedan gol dao je Haraldson, a konačnih 12:0 postavio je rezervista Amin Mesusa (Amine Messoussa) u 89. minuti.

Ovo je ujedno i najveća pobjeda u historiji Lila.