NEVJEROVATNO

Sudije u Italiji pet minuta provjeravali čist gol: Pogledajte šta ih je zbunilo

Igrač Turisa je postigao pogodak skoro sa centra igrališta tako što je lobovao golmana Beneventa

Lopta se odbila od konstrukciju gola. Screenshot

7.1.2024

Nevjerovatne scene stižu nam iz Italije. Naime, utakmicu trećeg ranga između Beneventa i Turisa (3:2) obilježila je scena iz polovine drugog poluvremena.

Frančesko De Felice (Francesco) je postigao lijep gol za 2:1, ali sudijama je trebalo mnogo vremena da provjere taj pogodak.

Igrač Turisa je postigao pogodak skoro sa centra igrališta tako što je lobovao golmana Beneventa. Međutim, linijska sutkinja i glavni sudija nisu vidjeli da se lopta odbila od konstrukciju gola, odnosno njenog donjeg dijela.

Kako se lopta od konstrukciju odbila u teren, zbunila je sudije. Burno su protestovali igrači Turisa, a nakon pet minuta četvrti sudija je rekao da je gol priznat.