FA KUP

Liverpul izbacio Arsenal, "Topnicima" sreću nisu donijeli potpuno bijeli dresovi

Bila je ovo poprilično mirna utakmica u kojoj su obje ekipe strpljivo čekale svoje prilike

Sa utakmice na Emirejtsu. AP

7.1.2024

Fudbaleri Liverpula slavili su na Emirejtsu i eliminisali Arsenal u prvoj rundi FA kupa rezultatom 2:0.

Bila je ovo poprilično mirna utakmica u kojoj su obje ekipe strpljivo čekale svoje prilike. Nije bilo previše uzbuđenja, a na prvi gol smo čekali do 80. minute.

Nakon gužve ispred gola Arsenala loptu u vlastitu mrežu poslao je Jakub Kivior (Kiwior). "Topnici" su u nastavku susreta imali nekoliko jalovih napada, a pitanje pobjedniak u nadoknadi meča riješio je Luiz Diaz.

Inače, pažnju gledalaca privukao je potpuno bijeli dres koji londonskog tima iako su igrali na svom terenu.

Razlog za ovaj potez Arsenala je kampanja za smanjenje zločina hladnim oružjem "No more red", tj. dosta crvenog. "Adidas" je za tu kampanju kreirao potpuno bijelu garnituru dresova za "Topnike".

Inače, Arsenal je nosio ove dresove dva puta u historiji, na gostovanjima protiv Notingem Foresta i Oksford sitija.