SERIJE A

Juventus trijumfovao golom u 91. minuti: Nebeski skok Vlahovića obradovao "Staru damu"

Tim iz Torina slavio nakon preokreta, a junak je bio reprezentativac Srbije

Vlahović: Gol i asistencija. Platforma X

7.1.2024

Fudbaleri Juventusa upisali su bitnu pobjedu na gostovanju kod Salernitane i to nakon preokreta u 19. kolu Serije A rezultatom 2:1.

Đulio Mađiore (Gulio Maggiore) se transformisao od junaka do tragičara. Prvo je u 39. minuti doveo Salernitanu do prednosti, a onda je u 53. dobio drugi žuti karton i isključenje.

Juventus je do izjednačenja stigao u 65. minuti kada je pogodio Samuel Iling Džunior (Junior) na asistenciju Dušana Vlahovića.

Sjajni napadač iz Srbije je bio prvo ime "Stare dame", a status junaka meča osigurao je pogotkom u 91. minuti. Fenomenalno je skočio nakon centaršuta Danila i glavom poslao loptu u mrežu. Gol pogledajte OVDJE.

Vlahoviću je ovo sedmi gol u prvenstvu, a ima i dvije asistencije do sada.

Ovom pobjedom Juventus je nastavio potjeru za Interom. "Stara dama je drugoplasirana sa 46 poena, ima dva manje od "Nerazura". Salernitana je ostala na dnu tabele sa 12 bodova.