SUPERKUP ŠPANIJE

Spektakl na terenu i sramota na tribinama: U Saudijskoj Arabiji izviždana minuta šutnje za Bekenbauera

Skandalozan potez tokom odavanja počasti legendi. Screenshot

10.1.2024

Madridski rivali Real i Atletiko igraju polufinale španskog Superkupa u saudijskom Rijadu, a domaćini su se obrukali nakon što su izviždali minutu šutnje u čast legendarnog Franca Bekenbauera (Franz Beckenbauer).

Minuta šutnje upriličena je prije početka utakmice. Dok su igrači mirno ispratili 60 sekundi, sa tribina su se čuli zvižduci što je šokiralo ljubitelje fudbala širom planete.

Inače, fudbaleri jednih i drugih priredili su odličnu zabavu na terenu, a trenutno je 3:3. Atletiko je poveo u 6. minuti preko Marija Hermosa.

Real je preokrenuo u razmaku od devet minuta, pogocima Antonija Ridigera (Rudiger) u 20. i Ferlana Mendija (Ferland Mendy) u 29. Atletiko je poveo opet u 78. minuti nakon autogola Ridigera i poslije velike greške Realovog golmana Kepe Arizabalage. Real je do 3:3 došao pogotkom Danija Karvahala (Carvajal).

Podsjetimo, jedan od najboljih fudbalera svih vremena Franc Bekenbauer preminuo je jučer u 79. godini života.