ITALIJA

Kolašinac i Atalanta nakon preokreta srušili Milan za polufinale Kupa

Sead je odigrao svih 90 minuta u pobjedi svog tima, dok Rade Krunić nije bio u rosteru Milana

Slavlje igrača Atalante. Platforma X

10.1.2024

Fudbalski reprezentativac BiH Sead Kolašinac sa svojom Atalantom se plasirao u polufinale Kupa Italije nakon gostujuće pobjede nad Milanom od 2:1.

Milan je poveo na San Siru pogotkom Rafaela Leaa u 45. minuti utakmice, ali je radost "Rosonera" kratko trajala jer je u nadoknadi prvog dijela uzvratio Teun Kopmajners (Koopmeiners).

Kupmanjners je bio apsolutni junak tima iz Bergama na večerašnjoj utakmici. U 59. minuti je iskoristio jedanaesterac i donio, ispostavit će se, pobjedu svom timu.

Kolašinac: Povreda je iza njega. Platforma X

Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u pobjedi svog tima i pokazao da nedavno zadobijena povreda nije bila teže prirode, dok Rade Krunić nije bio u rosteru Milana. Sve je izvjesniji njegov odlazak sa San Sira.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv Bolonje koja je jučer nakon jedanaesteraca prošla Bolonju.