TURSKA SUPERLIGA

Fenerbahče teškom mukom do pobjede, Džeko promašio penal

Nije Fener imao rješenja u napadu sve do 81. minute kada je Irfan Džan Kahvedži postigao pogodak

Edin Džeko - Avaz
+1

14.1.2024

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na gostovanju kod Gaziantepa u 20. kolu turske Superlige mnogo teže od očekivanog sa 1:0.

Dugo se Fener mučio sa bedemom Gaziantepa, ali nije bilo pravih prilika za Edina Džeku i društvo. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0, a na startu drugog dijela Fener je imao najbolju šansu.

Dosuđen je jedanaesterac, loptu je na bijelu tačku namjestio Džeko, ali je nažalost pogodio stativu. Nije Fener imao rješenja u napadu sve do 81. minute kada je Irfan Džan Kahvedži (Can Kahveci) pogodio glavom.

Igralo se devet minuta sudijske nadoknade, a u osmoj je Dominik Livaković sjajnom intervnecijom zaustavio šut Denisa Dragusa i sačuvao trijumf svoje ekipe.

Fenerbahče je ostao na čelu tabele sa 53 osvojena boda, pet manje ima Galatasaraj koji tek treba odigrati svoj meč ovog kola.

Što se tiče Džeke, on je prvi strijelac turske Superlige sa 16 golova, ima četiri više od Maura Ikardija (Icardi).