PREMIJER LIGA

Rapsodija Arsenala: "Topnici" pregazili rivala i prekinuli crni niz

Izjednačili se sa Sitijem i Aston Vilom, s tim da "Građani" imaju utakmicu manje

Arsenal - Avaz

20.1.2024

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Kristal Palas u utakmici 21. kola engleske Premijer lige sa 5:0.

Arsenal je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri meča bez pobjede. "Topnike" je u vodstvo doveo defanzivac Gabrijel u 11., a drugom golu kumovala je i sreća, jer je lopta od golmana Kristal Palasa Dina Hendersona (Dean) završila u mreži u 37. minuti.

Lenardo Trosar (Trossard) je povisio na 3:0 u 59. minuti, a u nadoknadi meča dva pogotka postigao je Gabrijel Martineli (Martinelli).

Izabranici Mikela Artete su se sada izjednačili sa Mančester sitijem i Aston Vilom (43), s tim da "Građani" imaju utakmicu manje. Lider tabele je Liverpul sa 45 osvojenih bodova iz 20 odigranih mečeva.

Arsenal u narednom kolu gostuje Notingem Forestu, a Kristal Palas će dočekati Šefild junajted našeg Anela Ahmedhodžića.

Rezultat i strijelci:

Arsenal - Kristal Palas 5:0 (Gabrijel 11', Henderson autogol 37', Trosar 59', Martineli 90+4' i 90+5')