Čelzi pregazio rivala i zakazao meč za trofej

Čeka boljeg iz duela Liverpula i Fulama, a "Redsi" brane prednost iz prvog meča

Slavlje fudbalera Čelzija. Platforma X

23.1.2024

Fudbaleri Čelzija pobijedili su Midlzbro u revanšu polufinala engleskog Liga kupa sa 6:1 i plasirali se u finale.

Nakon što je u prvom meču Midlzbro slavio sa 1:0, Čelzi je večeras pregazio tim koji se takmiči u Čempionšipu. Da će ovo biti košmarna noć za Midlzbro najavio je Džonatan Hauson (Jonathan Howson) autogolom u 15. minuti.

Nakon toga, Čelzi je u razmaku od 13 minuta dao još tri gola. Prvo je Enzo Fernandez pogodio u 29. za 2:0, a na 3:0 povisio je Aksel Disasi (Axel) u 36.. Kol Palmer (Cole) je pogotkom u 42. minuti dao gol za 4:0 što je bio rezultat prvog dijela.

Palmer je još jedan gol dodao u 77. minuti, dok je šesti bio djelo Nonija Maduekea četiri minute kasnije. Jedini pogodak za Midlzbro bio je onaj iz 88. kada je pogodio Morgan Rodžers (Rogers).

Čelzi će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Liverpula i Fulama, a "Redsi" brane prednost iz prvog meča od 2:1.