BUNDESLIGA

Demirović postigao dva gola, ali Augsburg nije mogao do iznenađenja protiv Bajerna

Reprezentativac Bosne i Hercegovine stigao je do 10. gola u sezoni, te je tako potvrdio sjajnu formu

Bajern: Upisao novu pobjedu. Platforma X

27.1.2024

Fudbaleri Augsburga su poraženi u 19. kolu njemačke Bundeslige od minhenskog Bajerna rezultatom 2:3, a na ovom meču se u strijelce upisao bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Poveli su Bavarci u 23. minuti preko njemačkog mladog veznjaka Aleksandra Petrovića, da bi prednost poduplao kanadski lijevi bek Alfonso Dejvis (Alphonso Davies) duboko u nadoknadi prvog poluvremena.

Jedini strijelac na ovoj utakmici za Augsburg bio je Ermedin Demirović u 52. minuti, nakon što je glavom sjajno matirao Manuela Nojera (Neuer).

Gol možete pogledati ovdje.

Međutim, samo šest minuta kasnije Heri Kejn (Harry Kane) se upisao u strijelce i donio pobjedu svojoj ekipi.

Imali su priliku igrači Augsburga na kraju susreta da se vrate u meč, ali je Svenu Mišelu (Michel) Nojer odbranio penal.

Ipak, na kraju susreta je Demirović uspio iskoristiti penal i unijeti neizvjesnost u završnici.

Novim goloma Demirović je stigao do broja od 10 u ovoj sezoni, uz koje je upisao i šest asistencija.

U ostalim susretima vrijedi istaći visoku pobjedu Štutgarta protiv RB Lajpciga (5:2).

Bajern je i dalje drugi sa 47 bodova, ali i utakmicom više u odnosu na Bajer Leverkusen. Augsburg je 12. sa 21 bodom, devet više od 16. Kelna.