Viljareal do vrha napunio mrežu Barcelone: Petarda u mreži i novi kiks Katalonaca

Sjajan susret priredili su igrači obje ekipe, a Barcelonu je koštala loša reakcija defanzivaca

Detalj sa utakmice Barcelona - Viljareal. AP

27.1.2024

Fudbaleri Barcelone i Viljareala odigrali su sjajnu utakmicu u 22. kolu španske La Lige, a susret je završen pobjedom gostujuće ekipe rezultatom 3:5.

Sjajni susret u Barceloni pružio je nekoliko fantastičnih pogodaka, a prvi su zaprijetili fudbaleri "Žute podmornice".

U vodstvo je goste doveo Moreno u 41. minuti, da bi početkom drugog poluvremena Ilias Akomah (Akhomach) poduplao prednost.

Međutim, to je samo upalilo fudbalere Barcelone, koji su u samo 11 minuta uspjeli preokrenuti u potpunosti rezultat.

Prvo je u 60. minuti pogodio Ilkaj Gundoan (Ilkay Gundogan), osam minuta kasnije Pedri, a preokret je završen autogolom Erika Baija (Bailly).

Ipak, Portugalac Gonsalo Guedeš (Guedes) pogodio je u 84. minuti za poravnanje. Novi preokret na susretu viđen je u osmoj minuti sudijske nadoknade, kada je Sorloth pogodio za pobjedu Viljareala, nakon veoma loše reakcije odbrane Barcelone. Pobjedu je potvrdio u 12. minuti sudijske nadoknade Hose Luis Morales (Jose).

Barcelona se novim kiksom udaljila još više od borbe za titulu. Oni su 3. sa 44 bodova, deset manje od lidera Reala, dok je Viljareal tek 14. sa 23 bodom.