AZIJSKI KUP

Šokantna eliminacija za Saudijce i skandal Roberta Manćinija

Imali su vodstvo sve do devete minute nadoknade, a onda je krenuo košmar po selekciju Saudijske Arabije

Manćini: Kraj za njegov tim. Platforma X

30.1.2024

Fudbaleri Južne Koreje su nakon drame i penala pobijedili Saudijsku Arabiju u osmini finala Azijskog kupa (2:1).

Bio je ovo okršaj Roberta Manćinija, selektora Saudijske Arabije i Jirgena Klinsmana (Jurgen Klinsmann), koji vodi selekciju Južne Koreje.

Saudijci su poveli na startu drugog dijela kada je Abdulah Radif, koji je ušao na poluvremenu, pogodio nakon dodavanja Al Davsarija (Al Dawsari).

Činilo se da će Saudijci dalje, a onda je Čo Gue-Sung (Cho) dao gol u devetoj minuti nadoknade. Gue-Sung je spasio svoj tim poraza i odveo utakmicu u produžetke.

Kako nije bilo promjene rezultata u dodatnih 30 minuta igre, pristupilo se penalima u kojima je bolja bila Južna Koreja.

Selektor Saudijaca Roberto Manćini našao se na udaru kritika jer je nakon promašenog penala Gariba (Ghareeb) u 4. seriji otišao u tunel.