ČINI SE DA JE BIO U PRAVU

Marokanci se prisjetili Vahinih riječi: Jednom rečenicom je "poklopio" Hakimija

Tražio mu je da bude izvođač penala u reprezentaciji, a Halilhodžić je imao jedan uslov

Hakimi i Halilhodžić. Platforma X

1.2.2024

Četvrta reprezentacija svijeta i senzacija sa posljednjeg Svjetskog prvenstva 2022. u Kataru, ekipa Maroka ispala je sa Afričkog kupa nacija već u osmini finala.

Fudbalere Maroka, koji su važili za jednog od favorita turnira, izbacila je Južna Afrika (2:0). Međutim, sve je moglo biti drugačije da je Ašraf Hakimi (Achraf) iskoristio jedanaesterac u 85. minuti susreta.

Južna Afrika je povela u 57. minuti golom Evidencea Makgopea, a priliku da svoj tim u igru vrati propustio je Hakimi.

Nakon promašenog penala Hakimija, marokanski mediji sjetili su se anegdote koju je ispričao Vahid Halilhodžić 2021. godine.

- Pitao me da šutira penale. Rekao sam mu, kada to uspiješ u Parizu pored Nejmara, Mbapea i Mesija, onda ćeš ih izvoditi i u reprezentaciji - ispričao je tada popularni Vaha za "Le Parisien".

Nakon promašaja Hakimija, Južna Afrika je u nadoknadi meča ovjerila trijumf pogotkom Teboho Mokoene.

Podsjetimo, Halilhodžić je bio selektor Maroka od 2019., a smijenjen je neposredno pred Mundijal u Kataru 2022. godine zbog neslaganja sa pojedinim zvijezdama ekipe.