MAJSTORIJA DEFANZIVCA

Al Nasr deklasirao Mesijev Inter: Bivša zvijezda Sitija postigla gol sa 70 metara i oduševila Ronalda

Iako nije bilo novog okršaja Ronalda i Mesija, gledatelji su mogli uživati

Sa utakmice u Rijadu - Avaz

1.2.2024

Fudbaleri Al Nasra deklasirali su Inter iz Majamija u prijateljskoj utakmici odigranoj u saudijskom Rijadu sa 6:0.

Iako nije bilo novog okršaja najvećih zvijezda dvije ekipe Kristijano Ronaldo (Cristiano) i Lionel Mesi (Messi) nisu igrali, ljubitelji fudbala mogli su uživati u utakmici.

Viđeno je čak šest golova, a bivši defanzivac Mančester sitija Ejmerik Laport (Aymeric Laporte) dao je gol sa čak 70 metara. Bilo je ovo pravo remek djelo zbog kojeg je sa svoje stolice morao ustati i Ronaldo.

Inače, Al Nasr je poveo u 3. minuti preko Otavija. Sedam minuta kasnije pogodio je Taliska (Talisca), a onda je Laport u 12. postigao gol o kojem će se pričati u narednim danima.

Taliska je svoj drugi pogodak postigao u 51. minuti. Na 5:0 je povisio Maran u 68., a pet minuta kasnije Taliska je kompletirao het-trik i postavio konačnih 6:0.

Podsjetimo, ovo je trebao biti posljednji međusobni okršaj Ronalda i Mesija, ali se Portugalac povrijedio.

Očekivalo se da će Argentinac igrati, ali pred utakmicu je objavljen sastav u kojem nije bilo njega. U igru je ušao tek u 83. minuti.