Noć za zaborav Ahmedhodžićevog Šefilda: Aston Vila ih ponizila na domaćem terenu

Za potpuni potop "Oštrica" bilo je potrebno samo 30 minuta

Ahmehodžić: Proveo svih 90 minuta na terenu. AP

3.2.2024

Fudbaleri Šefild junajteda poraženi su u 23. kolu Premijeršipa sa visokih 0:5 na domaćem terenu od Aston Vile.

Za potpuni potop "Oštrica" bilo je potrebno samo 30 minuta, pošto su već tada primili četiri gola.

Mrežu im je načeo Džon Mekgin (John McGinn) u 12. minuti, da bi Oli Votkins (Ollie Watkins) poduplao četiri minute kasnije.

Leon Bejli (Bailey) je pogodio za 0:3, da bi Tilemans (Tielemans) postigao četvrti pogodak za ekipu iz Birmingema u prvih 30 minuta.

Španski defanzivac Aleks Moreno (Alex) je postavio konačni rezultat u 47. minuti susreta.

Reprezentativac BiH Anel Ahmedhodžić je proveo svih 90 minuta na terenu.

Vila sada nastavlja borbu za Ligu prvaka, te imaju 46 bodova, isto koliko Mančester siti i Arsenal, ali uz jednu, odnosno dvije utakmice više.

Ahmedhodžićev Šefild je posljednja ekipa lige sa samo 10 bodova u 23 odigrana kola.