Inter napravio veliki korak ka tituli: Gati presudio svom timu

"Nerazuri" sada imaju četiri boda više i meč manje od drugoplasiranog Juventusa

Sa večerašnjeg meča. AP

4.2.2024

Fudbaleri Intera pobijedili su u velikom derbiju Italije protiv Juventusa u meču 23. kola Serije A sa 1:0.

Bio je ovo okršaj dvije vodeće ekipe, a nakon trijumfa "Nerazuri" imaju četiri boda više od "Stare dame".

Gol odluke viđen je u 37. minuti kada je Federiko Gati (Federico Gatti) postigao autogol.

Nakon jednog dužeg napada Intera, loptu je pred gol Juventusa ubacio Nikolo Barela (Nicolo Barella), a Gati je nespretno reagovao ispred Markusa Tirama (Marcus Thuram) i savladao svog golmana.

Bilo je šansi do kraja utakmice da se promijeni rezultat, ali ostalo je 1:0. Hakan Čalhanolu (Calhanoglu) je pogodio stativu u 57. minuti, a u 69. je Barela propustio odličnu priliku.

Inter nakon ove pobjede ostaje na 1. mjestu sa 57 bodova. Ima četiri boda više i meč manje od drugoplasiranog Juventusa.