Augsburg otkinuo bod Lajpcigu: Demirović ponovo strijelac

Augsburg je poslije ovog kola 11. na tabeli Bundeslige

Ermedin Demirović. Platforma X

10.2.2024

Fudbaleri Augsburga na domaćem terenu su remizirali sa RB Lajpcigom u okviru 21. kola njemačke Bundeslige, a susret je završio rezultatom 2:2.

Poveo je Augsburg preko Tica (Tietz) u 35. minuti, ali se na poluvrijeme otišlo sa izjednačenim rezultatom jer je Openda samo četiri minute kasnije poravnao za Lajpcig.

Slovenska zvijezda Benjamin Šeško pogodio je za preokret "Bikova", ali onda na scenu stupa Ermedin Demirović.

Reprezentativac BiH je fenomenalnim golom. Prihvatio je loptu na ivici šesnaesterca naš napadač, onda prodao varku protivničkom defanzivcu i zakucao loptu u mrežu za izjednačenje. To mu je bio 12. pogodak u sezoni

.Openda je imao priliku donijeti pobjedu svojoj ekipi, ali je njegov penal odbranio golman Dahmen.

U istom terminu igra se još nekoliko utakmica, ali su zbog odgađanja još samo dvije završene. Ajntraht Frankfurt je podijelio bodove sa Bohumom (1:1), dok je Hajdenhajm slavio na gostovanju kod Verdera (1:2).

Inače, Augsburg je 11. na tabeli njemačkog prvenstva sa 23 boda, RB Lajpcig 5. sa 37.