Inter nakon preokreta slavio protiv Rome i učvrstio se na liderskoj poziciji

"Nerazuri" blistaju ove sezone u italijanskom prvenstvu

Inter: Nova pobjeda. AP

10.2.2024

Fudbaleri Intera pobijedili su Romu na gostovanju u 24. kolu italijanske Serije A rezultatom 2:4.

Sjajni "Nerazuri" su na ovom meču poveli u 17. minuti kada je Aćerbi (Acerbi) sjajno glavom pogodio. Gledao se VAR zbog sumnjive pozicije Tirama (Thuram), ali je na kraju priznat pogodak.

Mešutim, "Vučica" je već do poluvremena preokrenula i izgledala kao bolji tim.

Prvo je Manćini (Mancini) pogodio za izjednačenje u 28. minuti, da bi El Šaravi (El Shaarawy) pogodio pred sami kraj prvih 45 minuta.

Ipak, Interu je trebalo samo 11 minuta u drugom poluvremenu da preokrenu meč nazad u svoju korist.

Tiram je u 49. minuti susreta pogodio za novo izjednačenje, da bi Anhelino (Angelino) postigao autogol i doveo milanskog velikana u prednost.

Konačan rezultat postavio je Bastoni u trećoj minuti sudijske nadoknade, nakon spektakularnog trka, koji je sa pozicije defanzivca istrčao kontru.

Inter se ovom pobjedom udaljio na sedam bodova prednosti od prvog pratioca Juventusa i sada imaju 60 osvojenih u ovoj sezoni.

Roma je peta sa 39 osvojenih bodova i njima preostaje žestoka borba za plasman u Ligu prvaka do kraja sezone.