ENGLESKA

Arsenal odigrao utakmicu sezone: Sa šest golova ponizio gradskog rivala

Hiljade navijača Vest Hema je napustilo stadion već na poluvremenu

11.2.2024

Fudbaleri Arsenala su kao gosti deklasirali Vest Hem sa čak 6:0 u 24. kolu engleske Premijer lige.

Očekivao se zanimljiv okršaj londonskih rivala, ali je na terenu postojala samo ekipa Arsenala. "Topnike" je u vodstvo doveo Vilijam Saliba (Wiliam) u 32. minuti.

Na 2:0 povisio je Bukajo Saka (Bukayo), a tri minute kasnije je Gabriel pogodio za 3:0.

Da će ovo biti debakl Vest Hema nagovijestio je Leandro Trosar (Trossard) u nadoknadi prvog dijela. Hiljade navijača Vest Hema je napustilo meč već na poluvremenu.

Svoj drugi, a Arsenalov peti gol na današnjoj utakmici postigao je Bukajo Saka u 63. minuti.

Samo tri minute kasnije "Čekičari" su ponovo kapitulirali, a sjajan gol dao je njihov bivši igrač Deklan Rajs (Declan Rice).

Arsenalu je ovo četvrta pobjeda zaredom, te je 3. tim lige sa 52 boda. Ima isto bodova koliko i Mančester siti, ali uz utakmicu više, te dva manje od Liverpula (54). Vest Hem je ostao na 8. mjestu sa 36 osvojenih bodova.