PREMIJERŠIP

Čelzi ga htio "uvaliti" Totenhemu, a Galahera večeras slavi plavi dio Londona

Konor Galaher je sa svoja dva gola donio preokret Čelziju, da bi konačan rezultat postavio Enzo Fernandez

Galaher: Postigao dva gola. Platforma X

12.2.2024

Fudbaleri Čelzija slavili su na gostovanju kod Kristal Palasa rezultatom 1:3 u malom londonskom derbiju u okviru 24. kola engleskog Premijeršipa.

Čelzi je izgledao katastrofalno u prvom dijelu susreta, a sve je to krunisano u 30. minuti kada je veznjak Kristal Palasa Džeferson Lerma (Jefferson) pravom raketom probio mrežu golmana Petrovića, koji nije imao šanse u tom trenutku.

Mučio se Čelzi, a onda restart na samom startu drugog poluvremena.

Sjajnu akciju i asistenciju francuskog desnog beka Malo Gusta krunisao je Konor Galaher (Conor Gallagher) i zakucao loptu u mrežu.

Ponovo su nastali problemi u igri "Plavaca", a onda je došao prvi minut sudijske nadoknade.

Kol Palmer (Cole) je sjajno ubacio na 18 metara od gola, a Galaher, kojeg su htjeli prodati u zimskom transfer roku Totenhemu, pogodio je sjajno sa ivice šesnaesterca i donio preokret svojoj ekipi.

Konačni rezultat postavio je Enzo Fernandez u četvrtoj minuti sudijske nadoknade nakon još jedne dobre kontre i nove asistencije Palmera.

Čelzi je pobjedom preskočio Vulvse i sada us 10. sa 34 osvojena boda, dok je Kristal Palas 15. sa deset bodova manje.