LIGA PRVAKA

Tok utakmice / Lajpcig - Real Madrid 0:1

Peljto sa pomoćnicima Beljom i Ibrišimbegovićem, te četvrtim sudijom Milošem Gigovićem dijelio pravdu na meču u Njemačkoj

Lajpcig Real Madrid - Avaz
Lajpcig Real - Avaz

13.2.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prvih utakmica ovosezonske osmine finala Lige prvaka.

U Njemačkoj se sastaju Lajpcig i Real Madrid, dok će aktuelni branitelj titule Mančester siti na megdan Kopenhagenu.

Nama će u fokusu biti utakmica iz Njemačke gdje će pravdu dijeliti najbolji bh. sudija Irfan Peljto zajedno sa pomoćnicima Davorom Beljom i Senadom Ibrišimbegovićem, dok je Miloš Gigović četvrti arbitar.

Lajpcig - Real Madrid 0:1 (Diaz 49')

Kopenhagen - Mančester siti 1:3 (Matson 34' / De Brujne 10', Silva 45+1', Foden 90+')

FT - Kraj utakmice.

90' - Četiri minute nadoknade.

86' - Peljto je sada pokazao žuti karton Vinisijusu koji je ometao izvođenje kornera domaćih.

85' - Fenomenalna odbrana Lunjina, još jedna večeras. Sada je zaustavio Hajdaru.

82' - Ponovo je Šeško zaprijetio, ali intervenisao je sjajno Lunjin.

77' - Samo dvije minute nakon ulaska u igru Polsen zarađuje žuti karton zbog prekršaja nad Kamavingom.

75' - Polsen, Elmas i Hajdara su zamijenili Opendu, Olma i Henrihsa kod Lajpciga.

72' - Stativa! Real je istrčao kontru, Vinisijus je sjajnom fintom izbacio iz igre svog čuvara Klostermana, ali je onda stativa spasila Lajpcig!

66' - Dani Karvahal je sada dobio žuti karton.

64' - Velika šansa za Real! Vinisijus je ostavio loptu za Rodriga koji je iz povoljne situacije šutirao preko gola.

59' - Večeras odlični Lunjin je ponovo dobro reagovao i presjekao centaršut Rauma.

53' - Prvi žuti karton za fudbalera na ovoj utakmici, dobio ga je Lajpcigov Simakan. U finišu prvog dijela požutio je Lajpcigov trener Marko Roze.

51' - Šeško je bio u novoj šansi, ali ponovo je dobro odbranio Lunjin.

Trenutak kada je Diaz pogodio. Screenshot

49' - GOOOOOOOL! Real Madrid je poveo, Brahim Diaz je kaznio domaće za sve propuštene prilike. Prošao je on tri fudbalera Lajpciga i onda s ruba šesnaesterca pogodio dalji ugao.

Pogodak pogledajte OVDJE.

47' - Ponovo Lajpcig kreće ofanzivno, stigao je do novog kornera.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog dijela u Lajpcigu.

45+1' - GOL! Mančester siti ponovo vodi u Danskoj, ovog puta je pogodio Bernardo Silva.

45' - Minut nadoknade.

39' - Dosta tvrda utakmica na Red Bull Areni, a pune ruke posla za Peljtu. Domaći su protestovali jer nije pokazao žuti karton Daniju Karvahalu.

34' - GOL! Kopenhagen je izjednačio protiv Sitija, Matson je matirao Edersona.

Peljto sa Beljom i Ibrišimbegovićem na centru. Screenshot

30' - Slovenski napadač zadaje mnogo problema Realu, ponovo je zaprijetio.

20' - Napokon i Real odgovara. Toni Kros je zaprijetio s nekih 20-ak metara od gola, ali bez mnogo opasnosti po gol Lajpciga.

15' - Henrihs je sada pokušao sa distance, ali Realov golman je ponovo bio na visini zadatka.

10' - GOL! Promjena rezultata u Danskoj! Mančester siti je poveo golom Kevina De Brujnea.

9' - Lunjin spašava Real! Ponovo je Šeško bio u prilici, ali istakao se golman Madriđana.

3' - Šeško je sada bio u izglednoj šansi, ali se nije najbolje snašao. Dobro je Lajpcig otvorio ovu utakmicu.

2' - OFSAJD! Ibrišimbegović je podigao zastavicu i poništio gol Lajpciga.

1' - Počela je utakmica u Lajpcigu!

Ovo je prvi put u historiji da jedan bh. sudija dijeli pravdu na utakmici nokaut faze najjačeg klupskog takmičenja.

Inače, poznati su sastavi, a Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) je na klupi ostavio Luku Modrića.

Lajpcig: Gulaši, Simakan, Orban, Klosterman, Raum, Šlager, Henrihs, Olmo, Simons, Šeško i Openda.

Real Madrid: Lunin, Karvahal, Načo, Mendi, Čuameni, Kamavinga, Valverde, Kros, Diaz, Rodrigo i Vinijus.

Poznati su sastavi i za drugu utakmicu.

Kopenhagen: Grabara, Diks, Vavro, Klaeson, Matson, Diogo, Jelert, Mekena, Ahouri, Falk i Elijonusi.

Mančester siti: Ederson, Voker, Stons, Dias, Ake, Rodrigo, De Brujne, Bernardo, Foden, Griliš i Haland.