Tok utakmice / PSG - Real Sosijedad 2:0

Takefusi Kubo je prvo ime Sosijedada. Došao je u tim 2022. za šest miliona, a sada vrijedi deset puta više

Sa večerašnje utakmice. Platforma X

14.2.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica osmine finala Lige prvaka.

Večeras se sastaju Pari Sen Žermen i Real Sosijedad, te Lacio i Bajern Minhen. S posebnom pažnjom pratit ćemo susret iz Francuske.

PSG - Real Sosijedad 2:0 (Mbape 58', Barkola 71')

Lacio - Bajern Minhen 1:0 (Imobile penal 69')

FT - Kraj utakmica.

80' - Ulazimo u posljednjih deset minuta igre.

71' - GOOOOOOOOOOL! Barkola se odlično snašao, provukao loptu kroz noge Remira i uduplao prednost PSG-a.

69' - GOL! Lacio je poveo protiv Bajerna, Ćiro Imobile je realizovao jedanaesterac.

64' - Čini se da je PSG slomio duh hrabrih Baskijaca. Nakon datog gola se sada redaju šanse kao na traci pred golom Sosijedada.

63' - Prečka! Mbape je raspalio po lopti, ali okvir spašava Sosijedad.

58' - GOOOOOOOOOL! Mbape pogađa za vodstvo Parižana. Ovo je bila njegova treća prilika. Golman Remiro nije mogao ništa.

52' - Ponovo su gosti bolje otvorili poluvrijeme, ponovo stišću PSG.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Pogledajte šta je promašio Hari Kejn u Rimu.

HT - Poluvrijeme.

36' - Merino je dobio žuti karton.

32' - Popušta pritisak Sosijedada, PSG sada stišće.

22' - Sjajno igra Sosijedad! Andre Silva je sada šutirao glavom sa nekih osam metara nakon centaršuta Kube.

15' - Merino je centrirao Zubeldiji, ali su se Parižani spasili. Na kraju je dosuđen i ofsajd, međutim da je Zubeldija pogodio, gol bi nakon gledanja VAR-a bio priznat.

10' - Odlično otvaranje utakmice na Parku Prinčeva.

6' - Šansa za PSG! U čas posla se Mbape stvorio pred protivničkim golom, ali odbranio je to Remiro.

2' - Odmah je zaprijetio Sosijedad! Brais Mendez je šutirao s nekih 20 metara, ali išlo je to pored gola.

1' - Počela je utakmica!

Sosijedad je primio najmanje golova u grupnoj fazi Lige prvaka, samo dva.

Međutim, tim je u Pariz stigao s velikim brojem povreda i serijom od četiri meča bez pobjede i datog gola. S druge strane, PSG diže formu kako sezona odmiče. Prva zvijezda Parižana je naravno Kilijan Mbape (Kylian Mbappe), dok se Baskijci najviše uzdaju u japanskog Mesija, Takefusu Kubu.

On je u Sosijead stigao 2022. godine za šest, a sada vrijedi 60 miliona eura.

Poznati su i početni sastavi.

PSG: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Danilo, Beraldo, Zaire-Emeri, Ruiz, Vitinja, Dembele, Barkola i Mbape.

Real Sosijedad: Remiro, Traore, Zubeldia, Le Normand, Galan, Mendez, Zubimendi, Merino, Kubo, Andre Silva i Berenćea.